Bangladeş Vize Başvuru Formu

Bangladeş vize başvuru formu Bangladeş konsolosluğu dış işleri bakanlığı tarafından hazırlanan resmi bir belgedir. Vize başvurusu için başvuru formunun doldurulması zorunludur. Bangladeş konsolosluğu bu resmi belge üzerinden başvuru sahipleri hakkında bilgi talep etmektedir. Vize başvuru formunun doldurulması Bangladeş vizesi talep ettiğinizi gösterir resmi evrak niteliği taşımaktadır.

Bangladeş vizesi başvuru formunda bulunulan bilgiler beyan ettiğiniz Bangladeş vizesi başvuru evrakları birbirleriyle uyuşan bilgilerden oluşmalıdır. Vize başvuru formu uluslararası resmi bir evrak niteliği taşıdığından beyan edilen bilgilerin gerçeğe uygun olmaması veya başvuru sahibinin durumunu yansıtmaması vize başvuru reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Bangladeş konsolosluğu vize formundaki bilgilerle başvuru belgelerindeki bilgileri karşılaştırmaktadır. Resmi bir belge olan başvuru formunun eksizsiz bir şekilde İngilizce olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunda verilen hatalı bilgiler süreci uzaması sebep olmakla birlikte kasten yanlış verilen aldatıcı bilgiler Bangladeş vize başvuru formunun resmi bir evrak olması dolayısıyla suç niteliği taşımaktadır. Yanlış bilgiler vererek başvuru formu ibraz edenler hakkında Bangladeş konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan ikili antlaşmalar neticesi cezai işlem yaptırabilmektedir.

Bangladeş vizesi başvuru formunun İngilizce dilinde doldurulup imzalanarak ibraz edilmesi halinde vize talep ettiğinizi ve verilecek olan vizenin süresinin bitiş tarihi sonrasında Bangladeş’ten ayrılacağınızı garanti ve taahhüt ettiğinizi belirtmektedir. Bangladeş vizesi almanız ülkeye giriş garantisi vermez. Bangladeş vizesi almış olmanız bile Bangladeş seyahatinizde ülkeye yapacağınız giriş esnasında yetkili olan sınır polisinin sorumluluğundadır.

Bangladeş Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Bangladeş vize başvuru formu büyük harflerle ve İngilizce olarak eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunda vereceğiniz bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Bangladeş konsolosluğu başvuru formunda verilen bilgileri sunulan vize evrakları ile karşılaştırmaktadır. Başvuru formunun uygun bir şekilde doldurulduktan sonra en alt kısımdaki imza bölümünün yer aldığı kutucuk tükenmez kalemle imzalanmalıdır. Başvuru formları orijinal ve ıslak imzalı şekilde kabul edilmektedir. Başvuru formunun üst tarafında bulunan fotoğraf bölümüne ise Bangladeş konsolosluğuna verilecek uygun ölçülerde fotoğraf yapıştırılmalıdır.

Bangladeş Vize Başvuru Formunu Nereden Alabilirim?

Bangladeş vizesi başvurusu için doldurulması gereken Bangladeş vize başvuru formları, Bangladeş konsolosluğu, Bangladeş büyükelçiliğinin internet siteleri üzerinden veya bu dış temsilciliklerden şahsen alınarak doldurulabilmektedir. Ayrıca Bangladeş vize merkezlerinden vize başvuru formu temin edilebilmektedir.